SHARE THIS:

GT KUR sport team, Benesov nad Ploucnici, Czech Republic

Downhill, Enduro & Fourcross V roce 2006 vznikl tým KUR SPORT RACING v čele s Romanou Labounkovou, Janem Švubem, Milanem Myšíkem a Adamem Bradou. Tito jezdci závodili převážně v cyklistických disciplínách BMX (bikros) a 4X (foucross). Hned v první sezóně sklidil tým obrovské úspěchy v bikrosu - 3 jezdci získali finálové umístění na Mistrovství Evropy v Anglii. Romana Labounková vybojovala titul juniorské mistryně Evropy. Dále 3 závodníci získali titul mistra České Republiky (Romana, Honza a Adam) a Milan byl druhý na MČR. Svoji výjimečnost potvrdili jezdci na konci sezóny, kdy vyhráli MČR klubů a týmů. O rok později tým opustil Adam Brada a přišli dva benešovští jezdci. V této sezóně Romana získala 2. místo na ME, Jan Švub obsadil 6. místo na ME - oba juniorských kategoriích, zatímco Milan vyhrál Evropský pohár. V roce 2008 byl tým nejpočetnější (11 závodníků). Nejlépe si vedl opět Jan Švub a Romana Labounková, kteří jezdili pravidelně finálová umístění na ME. Přes zimu tým opustila Romana Labounková i Honza Švub. Naopak byl tým obohacen o sjezdaře Fialu, Záběhlíka a Englickýho. Dále do týmu přišel mistr ČR ve forucrosse Štěpán Tumpach a Martin Bronec. Štěpán prožívál fantastickou sezónu, zajížděl v elitní kategorii pravidelně do 12. místa na ME a u nás byl suverénní jednička. V BMX v kategorii boys 15/16 vládli celou sezónu Hladík s Myšíkem. V mladších kategorií zase sourozenci Mešťanovi, Adam Hladík a další jezdci... Jakub Hladík získal 6.místo na ME. V zimě z týmu odešel Štěpán Tumpach, sourozenci Hladíkovi a další jezdci. Tým byl posílen juniorským mistrem ČR ve sjezdu na horských kolech Jan Šavr a s ním i nadějný Kryštof Jetmar. Sezóna 2010 se žádnému jezdci nepovedla úplně podle představ, v některých závodech k tomu chybělo i tolik potřebné štěstí. Nicméně Milan Myšík vyhrál ČP v kategorii expert ve fourcrossu a Ondřej Fiala skončil v Českém poháru ve sjezdu v kategorii expert na výborném 2. místě, a tak si zajistil účast v elitní kategorii, pro následující sezónu. V sezóně 2011 zůstal sjezdový tým takřka beze změn - pouze přišel mladý Lukáš Huml místo Záběhlíka. Bikrosový tým KUR sportu opustili sourozenci Měšťanovi, tudíž v disciplíně BMX zůstali Adam Čvančara a Martin Bronec. V zimě před sezónou 2011 odešel z týmu Milan Myšík do Giantu, ale za stálé největší podpory KUR SPORTU. Milan Myšík přestal jezdit BMX závody a nadále se věnoval převážně fourcrossu. V KUR sport racing teamu v této sezóně jezdili ještě 2dva bikeři fourcross - Marek Pirzkall a Martin Bronec. O nejlepší sjezdový výsledek se postaral Jan Šavr, který v elitě zajel 7.místo na MČR. V bikrose se ukázalo obrovské zlepšení u Adama Čvančary, který s o rok staršími jezdci zajížděl finále a vyhrál ČP v Klatovech. Ve fourcrossu Marek Pirzkall zajel při své fourcrossové premiéře na ČP v Aši 4. místo mezi experty. Martin Bronec tam dojel 8. po pádu. Milan Myšík prožívá nejlepší sezónu v mužích. Vyhrál v juniorech MČR ve 4X a při premiéře na Světovém poháru zajel 10. místo ve Skotsku a 2. místo na Evropském poháru ve Walsu. Velký výsledek taky zajel Jan Šavr v elitní kategorii ve sjezdu horských kol a to skvělé 5.místo na ČP v Rokytnici nad Jizerou. V zimě se do týmu vrátil po roční pauze Milan Myšík a společně s Honzou Šavrem a Ondrou Fialou bude patřit k tahounům týmu. Děčínská 554 40722 Benesov nad Ploucnici Czech Republic Call: 606682979